Мои твиты
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
  • Ср, 12:39: Реформи 2011 року в Україні: оцінки аналітиків МЦПД | Міжнародний центр перспективних досліджень http://t.co/LX6ffdXL
Tags:

Реформи 2011 року в Україні: оцінки аналітиків МЦПД
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
Ігор Шевляков

У сфері технічного регулювання були зроблені деякі кроки, що мають наблизити українську систему до європейської. Наприкінці 2010 року був прийнятий, а у липні 2011 року набув чинності Закон про ринковий нагляд за нехарчовою продукцією, від якого очікується значне підвищення ефективності захисту споживачів від небезпечних товарів та звільнення бізнесу від обтяжливих перевірок. Через відсутність інституційної підготовки до запровадження європейського ринкового нагляду нова система ще повністю не сформована і не почала повноцінно функціонувати.

У ході реструктуризації системи органів виконавчої влади нарешті відбулося реформування головного органу у сфері технічного регулювання. Хоча й не з першої спроби, але функції вироблення політики і встановлення вимог, оцінки відповідності та контролю виконання вимог до товарів були інституційно розділені. Управлінський хаос, викликаний реструктуризацією, став однією з причин запізнення із запровадженням системи ринкового нагляду.

Втім, ключові проблеми у цій сфері не вирішені, хоча це і передбачалося Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки. Тотальна обов’язкова сертифікація усіх товарів, що виробляються або ввозяться в Україну, та неадекватні стандарти якості, понад половина з яких ще радянські, надалі заважають продавати українську продукцію на ринках ЄС та інших розвинених країн, обмежують прихід західного бізнесу в Україну, гальмують інновації та модернізацію промисловості, створюють тягар на виробників та продавців, який перекладається на споживачів у вигляді вищих цін.

Максим Борода

Реально пенсійної реформи не відбулось. Натомість відбулась лише підготовка до неї. Були оптимізовані окремі параметри функціонування системи пенсійного забезпечення для зменшення навантаження на державні фінанси, але сама система змінена не була. В Україні продовжує діяти неефективна радянська солідарна пенсійна система.

Запровадження нової, накопичувальної, складової системи пенсійного забезпечення не відбулось, і коли вона дійсно буде запроваджена наразі невідомо.

Ларіон Лозовий

Реформа сфери охорони довкілля перебуває в стагнації, а деякі зміни в екологічній політиці можна вважати суттєвим «відкатом». Стратегічні орієнтири розвитку сектору, створені за чинної адміністрації (Екологічна стратегія до 2020 року, Національний план дій до 2015 року) спираються на наявну на сьогодні інституційну структуру та законодавчу базу й не передбачають глибинних змін. Екологічна та енергетична політики залишаються розсинхронізованими, що ускладнює виконання міжнародних зобов'язань (Енергетичне співтовариство, Оргус і т.д.)

Із конкретики можна навести ряд очевидних «відкатів»: законом про містобудування фактично було скасовано процедуру екологічної експертизи великих будівельних проектів. Довгоочікуване введення стандартів пального Євро-4 та Євор-5 кілька разів відкладалось (у 2010 та 2011 роках), на замовлення вітчизняних нафтопереробних лобістів.

Також, екологічний сектор відчув на собі «побічні ефекти» адмінреформи – приміром, ліквідація Державної служби заповідної справи позбавила природно-заповідний фонд відповідального регуляторного органу. Більш того, в ході реорганізації робота Міністерства екології була паралізована на тривалий час. Позитивним аспектом можна вважати реформу екологічного оподаткування – процедура була суттєво спрощена, а ставка екоподатку збільшена в кілька разів. Втім, більшість цих коштів йде до загального бюджету, а не у цільові екологічні фонди.

Анна Чередниченко

Реформи ділового середовища не відбулося. Не було вирішено головну проблему, що турбує бізнес в Україні, – вибірковість і частковість застосування правил, наслідком яких є непередбачуваність ділового середовища і нерівність умов конкуренції. Навіть більше, масштаби неналежного застосування правил збільшилися, свідченням чого є посилення неформального тиску державних органів на підприємства та почастішання захоплень підприємств.

Олександр Жолудь

Податкова реформа звелася значною мірою до об'єднання існуючих законів в єдиний документ, що хоча і полегшує пошук необхідних норм, проте не змінила основних негативних рис попередньої податкової системи, включаючи ручне керування наповненням бюджету.

Ільдар Ґазізуллін

Реформа соціального захисту.

2011 року відбулася (переважно невдала) спроба скасувати категоріальні пільги (чорнобильці, афганці). Перехід на адресну допомогу міг би і зекономити гроші та мінімізувати поточну соціально несправедливу систему захисту населення, проте спосіб, у який це робиться, викликав протести. Уряд не дуже добре підготувався до втілення зміни. Відбулася спроба перевести встановлення розміру пільг на розсуд Кабінету міністрів, і, хоча про скорочення не йшлося, всі розуміли, що незабаром уряд ухвалить рішення про скорочення соціальних виплат. Тобто, як і з багатьма іншими рішеннями, не треба було ховати наміри, а робити прозоро, пояснювати, чому це потрібно.


Веселих свят!
МЦПД, ICPS
icps_kyiv


Мои твиты
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
  • Пн, 15:10: Бензин, табак и водка подорожают после Рождества | Новости экономики | Вырастут в цене на 20—40 коп. http://t.co/VvHKYcAe
  • Вт, 12:54: BBC Ukrainian - Бізнес - Ґазізуллін: 2011-нові закони, стара практика http://t.co/KvaIyaY7
  • Вт, 14:06: Як розділити Нафтогаз? - Економіка - Український тиждень http://t.co/1DwpqPvf
  • Вт, 14:07: Пріоритет МЦПД «Європейська якість життя»: підсумки року | Міжнародний центр перспективних досліджен http://t.co/LppHwOY6
Tags:

Мои твиты
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
Tags:

Презентація книги “Глобальні зміни світу – 2025” у Києві
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
24 січня, о 11:00 у конференц-залі Міжнародного центру перспективних досліджень львівське видавництво "Літопис" презентуватиме дві книги з серії "Глобальний розвиток": "Глобальні зміни світу – 2025. Доповідь Національної розвідувальної ради США" та "Глобальне управління – 2025: вирішальний момент". Книги презентуватиме кандидат політичних наук, Михайло М. Комарницький.

Упорядники та видавці українського перекладу доповідей “Глобальні зміни світу – 2025” та "Глобальне управління – 2025: вирішальний момент" ставили перед собою мету довести до цільової читацької аудиторії найновіші прогностичні оцінки майбутнього розвитку світу, що запропонували експерти одного з найвідоміших міжнародних аналітичних центрів – американської Національної розвідувальної ради.
Наукова спільнота з усього світу на основі очевидних і прихованих тенденцій розвитку економіки, політики, міжнародних і соціальних відносин розробила чотири сценарії, які описують світ 2025 року. У своєму звіті автори розповідають про розвиток нових світових держав і недержавних акторів, перспективи тероризму і ядерної зброї, загрозу економічного зростання для навколишнього середовища, прихід постнафтової ери та появу нових технологій та ін. Науковці ставлять перед лідерами держав завдання уникнути негативних і небезпечних змін, швидко і злагоджено реагувати на несподіванки, підтримувати мир і добробут у світі.


Презентація відбудеться 24 січня 2011 року з 11:00 до 12:00 у конференц-залі МЦПД, за адресою: м. Київ, вул. Пимоненка, 13а/ фактична адреса: вул.Студентська 13

Ціни на продукти та авто зростуть
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
Андрей Ростов

По мнениям экспертов, в наступившем году повысятся цены на продукты
питания. Так, молоко и молочные продукты могут подорожать еще на 20-25
процентов, мясо также станет дороже.

Как рассказал аналитик Международного центра перспективных исследований
Александр Жолудь, цены на продукты питания будут расти примерно так же, как
и общий уровень цен, то есть около 10 процентов в год по всей
потребительской корзине. "По молоку может быть дальнейшее повышение, -
уверяет он. - Это связано с тем, что поголовье коров сокращается и,
несмотря на определенный рост надоев на одну корову, все равно общий объем
молока снижается, а спрос на него есть как на внутреннем рынке, так и на
рынке, который работает на экспорт, в первую очередь - в Российскую
Федерацию. Также, конечно, будут сезонные колебания. Большинство овощей и
фруктов ежегодно прыгают в цене, не станет исключением и этот год". По
словам эксперта, есть вероятность дефицита сахара, связанная с тем, что "из-
за прошлогодней засухи у нас была очень низкая сахаристость сахарной
свеклы".

Read more...Collapse )

Гривня буде стабільна лише 3-4 місяці після Нового року
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
За повідомленнями експертів валютного ринку, після новорічних свят коливаннь курсу гривні не очікується протягом перших 3-4 місяців. Однак, до кінця року національна валюта може трохи ослабнути. Таким чином курс гривні до світових валют, зокрема долара і євро , буде більш-менш стабільний.

"Увесь 2011 рік буде близько 8 гривень за долар, плюс-мінус пару копійок. Я не бачу причин ані для посилення, ані для послаблення гривні, тільки стабільність, яка влаштовує всіх: як експортерів, що заробляють валюту (це передусім металурги), так і імпортерів, що витрачають її на придбання товарів за кордоном. Що стосується євро, то ця валюта малопередбачувана, тому можливі вже звичні коливання на 20-30 коп. в ту або іншу сторону з поверненням до середнього курсу 10,50-10,70 грн", - розповів економіст інвесткомпанії Astrum Олексій Блінов виданню "Сегодня".

Фінансовий аналітик МЦПД Олександр Жолудь прогнозує, що в перші 3-4 місяці 2011 року коливань курсу гривні не буде, але до кінця року нацвалюта може трохи ослабнути - на 10-12 коп. (до 8,1 грн за долар). Що стосується євро, то він також не зможе зміцнитися до долара через тривалі проблеми в єврозоні, так що можливі коливання курсу лише на 15-20 копійок вгору-вниз від нинішнього (10,5-10,6 грн за євро).

Це означає, що не очікується і необґрунтованого росту цін на імпорт (передусім - на автомобілі, побутову техніку). "Адже при подорожчанні валюти і падінні гривні навіть на 20-30 копійок, продавці одразу закладають ризики, що гривня може валитися і надалі, і це викликає різкий ріст цін", - роз'яснив Жолудь.

Оригінал статті Ви можете переглянути ТУТ

Чому Янукович не виграє вибори 2015 року
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
По-перше, невиконання Програми економічних реформ, розробленої Комітетом з економічних реформ при Президентові України, днями "розписаної" для виконання членів уряду, викличе постійну безжалісну критику. Але програма і не може бути виконана. Причиною є енциклопедичний формат - вона про все.

Read more...Collapse )

Віра Нанівська: шість міфів України
МЦПД, ICPS
icps_kyiv
Міфи, за якими живе Україна сьогодні, блокують її суспільний, економічний, політичний розвиток, формулюючи неправильні проблеми і ставлячи хибні завдання. Їхнє існування робить неможливим вирішення реальних проблем. Розвінчування цих міфів життєво необхідне для України.
Міф 1. Реформи в Україні непопулярні

Міф 2. Бізнес в Україні — це злочинець і кровопивця

Міф 3. Україна мала таку ж допомогу втрансформації, як і інші країни

Міф 4. Україні потрібна децентралізація

Міф 5. В Україні занадто жорсткий контроль

Міф 6. Янукович і його команда наведуть порядок

Read more...Collapse )

?

Log in

No account? Create an account